IT NonStop: J-Santa 2019

30 Listopada 2019, 08:00-17:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Poznaj prelegentów J-Santa


PAUL CZARKOWSKI (PIVOTAL)

Paul Czarkowski - Developer Advocate w Pivotal Software, co jest odrobinę dziwne, bo nie jest tak naprawdę developerem. Paul pomaga płynnie funkcjonować różnorodnym zespołom w firmie IT - Development, Operations, Security (i wszystkim pracującym pomiędzy nimi), by dzięki temu sprawiać, że ludzie stają się jeszcze bardziej fantastyczni.


KACPER DĄBROWSKI (BUDYY)

Partner technologiczny Buddy, ściśle współpracujący z zespołem produkcyjnym firmy. Ponad dziesięć lat doświadczenia w branży informatycznej, od startupów, po średnie firmy i korporacje. Uwielbia złożone problemy i wyzwania informatyczne. W ramach swojej działalności pomaga organizacjom, sugerując i rekomendując zwinne rozwiązania architektoniczne oraz podejście pragmatyczne. Fan dzielenia się wiedzą, organizator wielu wydarzeń jak meetupy, hackathony i konferencje. Prywatnie piwowar i kawoholik.


MARCIN DERYŁO (DataArt)

Marcin Deryło jest programistą Java z ponad 11-letnim doświadczeniem. Niedawno zdecydował, że chce uczyć się nowych rzeczy i podjąć nowe wyzwania, dlatego zainteresował się Site Reliability Engineering.

Marcin pochodzi z Lublina. Zanim dołączył do zespołu DataArt w 2015 roku, przez wiele lat pracował nad rozwojem aplikacji dla branży medycznej. Z niewytłumaczalnch powodów w trakcie swojej kariery zarządzał również zespołami, ale git reset --hard nie działa w stosunku do ludzi, więc woli trzymać się deterministycznej i znajomej strony technicznej.

Prywatnie geek, mol książkowy, zapalony fan LEGO, RPG oraz tata dwojga dzieci. Podczas urlopów lubi prowadzić samochód na długich trasach, najlepiej tych prowadzących do miejsc, których jeszcze nie odwiedził.


ADAM DUBIEL

Developer, team manager, product owner, szkoleniowiec i architekt z 1/4 etatu w HR. Mimo, że spis stanowisk wygląda bardziej jak ścieżka kariery, stara się znaleźć czas na każdą z tych ról (chociaż developer już raczej weekendowy). Największą satysfakcję daje mu tworzenie środowiska, w którym jego zespoły mogą zmieniać świat na lepsze pisząc i wdrażając systemy i aplikacje. Poza tym dzielenie się wiedzą, gotowanie oraz hodowanie roślin na skromnym balkonie.



PIOTR HENDZEL

Java Developer w JCommerce. Członek kapituły Rzeszów Java User Group. Czynnie angażuje się w rozwój społeczności skupionej wokół JVM w Rzeszowie. Pasjonat nowych technologii, niekoniecznie tych najpopularniejszych.


DOMINIK KAMIŃSKI (SOLLERS)

Pasjonat programowania, lubiący technologie, które przechodzą testy użycia w dużej skali a zarazem dające inżynierowi oprogramowania pole do własnej inicjatywy.
Lubi szkolić innych i samemu poszerzać swoją wiedzę, nie tylko z programowania.
Łatwo wejść z nim w niekończące się rozmowy na tematy związane projektowaniem oprogramowania i chmurą.


ALEKSANDRA KUNYSZ

Ola Kunysz tworzy oprogramowanie od ponad 12 lat. Pisała frontendy, backendy i kod biznesowy, zbierała wymagania, testowała i szkoliła. Pracowała w korporacjach, startupach i pro bono w różnych branżach i krajach. Najbardziej lubi pisać kod, który ma znaczenie i rozwiązywać prawdziwe problemy. Kiedy jest offline, jeździ na rowerze, spaceruje z psem, albo ćwiczy jogę z kotami.


PIOTR KUŚNIERZOWSKI

Przeszedł od zakładania własnych startupów do pracy przy infrastrukturze i automatyzacji, bo znudziło go siedzenie na spotkaniach. Fan szybkiego prototypowania, bazowaniu na feedbacku od klientów i budowaniu CI/CD, które faktycznie pomaga, a nie wymaga więcej czasu na utrzymanie niż kod aplikacji. Pracował przy projektach bankowych, medycznych, produktach IoT, a nawet dronach, prawdopodobnie w każdej istniejącej metodyce. Wszędzie próbował tłumaczyć, że niezależnie od narzędzi i technologii, tak długo jak nie jesteśmy w stanie skutecznie dostarczać kodu na produkcje, wszystko inne nie ma znaczenia.  



RUSTAM MEHMANDAROV

Informatyk pełen pasji. Java Champion i Google Developers Expert for Cloud. Prelegent na wielu konferencjach. Ex-lider JavaZone i norweskiej JUG - javaBin.


JAKUB NABRDALIK

Solution architect z 16-letnim doświadczeniem komercyjnym obejmującym mikroserwisy, Azure, Java/C#/Groovy/Kotlin, zarządzanie działem IT i prowadzenie zespołów. Szkoli w zakresie architektury, Domain Driven Design, systemów rozproszonych, Test/Behavior Driven Development i Spring od 10 lat. Ponad 60 prezentacji, 100 warsztatów i wiele działających systemów na produkcji. Były członek WJUG, WGUG, lider Spring Lans, należy do komitetu programowego Devoxx PL - odpowiedzialny za ścieżkę tematyczną dotyczącą architektury.


MADS OPHEIM

Tech lead, który pomaga zespołom osiągnąć doskonałość w bezpiecznym środowisku. Test-Driven Development, Domain-Driven Design i Modern Agile to jego ulubione techniki. Obecnie tech lead w Computas, zajmuje się projektem realizowanym dla norweskiego sądownictwa.


JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 20 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof". Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall", Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideom TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły, jak REST i NoSQL, by potem porzucić je, by zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" i odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury". Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpreterów i kompilatorów. Na co dzień walczący o lepszą wydajnośćw Neo4j.
Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W wolnych chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga
na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji CoreDump, SegFault, JDD oraz 4Developers.


GRZEGORZ PIWOWAREK

Grzegorz Piwowarek jest niezależnym konsultantem, trenerem, oraz prowadzi bloga 4comprehension.
Był profesjonalnie zaangażowany w projekty integracyjne, rozpoznawanie obrazów, oraz wysoko-wydajne i skalowalne systemy.
Podobno istnieje tylko w compile-time.


DOMINIK PRZYBYSZ

Większość zawodowego życia spędził pisząc w językach na JVMa, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w pythonie i shellu, a także tworzyć aplikacje używając ReactJS. Aktualnie developer w TouKu, committer Apache Aries oraz kontrybutor kilku opensource'owych projektów. Uwielbia testowanie (szczególnie z pomocą Spocka) oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review.


SEBASTIAN RABIEJ

Odkąd pamiętam, fascynowały mnie języki programowania i wszystko, co było z nimi związane. Tworzenie czegoś z "niczego" jest ekscytujące na tyle, że postanowiłem iść tą ścieżką kariery. Pracuję jako developer od ponad 4 lat. Ciągle poszukuję odpowiedzi na pytanie "co to znaczy być profesjonalny" i wątpię, abym szybko znalazł odpowiedź na to pytanie. Jestem entuzjastą tematów związanych z czystym kodem, software craftsmanship i metodykami zwinnymi.
Software engineer w firmie SoftwareMill. 


KRYSTIAN RYBARCZYK (CODETE)

Krystian jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch żywiołowych chłopaków. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy i fascynuje się programowaniem, którego uczył się na uniwersytecie Imperial College London. Doświadczenie zdobywał w firmach technologicznych w Monachium, Londynie i Dolinie Krzemowej. Kodując głównie w świecie JVM pracował nad wysoce wydajnymi systemami eventowymi, wykorzystywał potencjał programowania funkcyjnego i Scali do przetwarzania Big Data i obecnie rozwiązuje wyzwania w biznesie reklam na urządzeniach mobilnych z pomocą Kotlina. Spędza znaczną ilość swojego wolnego czasu próbując przepisów kulinarnych z całego świata. Jest też zapewne w stanie przygotować dla Ciebie jedną z najlepszych kaw, jaką kiedykolwiek piłeś.


BARTŁOMIEJ SŁOTA

Programista z zawodu i zamiłowania. Konsultant i mentor w Bottega IT Minds. Speaker, autor bloga bartslota.blogspot.com. Zdobywał doświadczenie w branżach takich jak opieka zdrowotna, telekomunikacja, marketing, energetyka, pracując w firmach liczących od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pracowników. Pasjonat OOP, Domain Driven Design, software craftsmanship, mikrousług i szeroko pojętej architektury systemów i aplikacji. Entuzjasta warsztatów Event Storming'u. W życiu prywatnym mąż i tata. W wolnych chwilach słucha ciężkiej muzyki, gra na gitarze, wędkuje, albo przemierza bezkresne szlaki Bieszczadów.



JOANA SOCRATES (Ocado Technology)

Joana Socrates jest inżynierem oprogramowania w firmie Ocado Technology, pracuje z nieustannie rozwijającymi się innowacyjnymi technologiami. Posiada tytuł doktora w dziedzinie architektury i inżynierii komputerowej. Obecnie mieszka w Barcelonie. Od 2011 roku rozwija oprogramowanie w Javie, poznając jej blaski i cienie (ale nigdy nie przestała jej kochać!).


PIOTR STAWIREJ

Piotr Stawirej - jeśli go jeszcze nie poznałeś, to znaczy, że nie wiesz, jak wygląda prawdziwy fanatyk czystego kodu, ogarnięty obsesją BDD, piewca metod zwinnych w prowadzeniu projektów IT, wierny przekonaniu, że jedynie profesjonalne podejście do każdego aspektu życia jest drogą do sukcesu.
W ciągu swojej ponad 12-letniej przygody z firmami z obszaru tworzenia map, nawigacji oraz systemów transakcyjnych (TeleAtlas, TomTom), Piotr stał się mentorem dla wielu młodszych kolegów i ekspertem domenowym. W pracy programisty stawia przede wszystkim na czysty design bez względu na język programowania czy użytą technologię. Jest przeciwnikiem cultu cargo w każdym jego przejawie. Od swoich współpracowników wymaga dużo, od siebie jeszcze więcej. Zaraża innych swoją pasją, profesjonalizmem i wyszukanym poczuciem humoru.


MATEUSZ WOJSA (Transition Technologies-Software)

Doktorant, wykładowca, szkoleniowiec, protagonista, od niedawna Architekt. Pasjonat generycznych rozwiązań, systemów wbudowanych i dobrej kuchni. Nie nieomylny, ale odważny i bezczelny. Nie podąża ślepo za trendami, a za faktycznymi potrzebami danego wdrożenia. Propaguje myśl o dobrej kulturze programowania. Godziny poświęcone na programowaniu, zarządzaniu zespołem, szkoleniu młodych programistów i prowadzeniu niezliczonej ilości projektów, zaowocowały solidną wiedzą, którą zawsze chętnie dzieli się z innymi, uczestnicząc w takich inicjatywach jak koła naukowe, konkursy młodych programistów, czy program "Zaprogramuj swoja przyszłość".