SpaceHUB: Studenckie eksperymenty kosmiczne

25 Kwietnia 2019, 18:00-20:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Prelegenci

Projekt LUSTRO

🗣️ Aleksander Masłowski - student Politechniki Warszawskiej i członek Studenckiego Koła Astronautycznego, koordynator projektu LUSTRO podczas kampanii REXUS/BEXUS. Od 2013 roku aktywnie uczestniczył w misjach balonów stratosferycznych oraz brał udział w zawodach University Rover Challenge i European Rover Challenge. Był przewodniczącym koła w 2015 roku.

Projekt HEDGEHOG

🗣️ Adam Dąbrowski - doktorant i asystent w Katedrze Mechaniki i Mechatroniki Politechniki Gdańskiej zajmujący się dynamiką i termiką procesu wynoszenia w przestrzeń kosmiczną. Lider projektu HEDGEHOG i GDArms, które we współpracy z ESA mają rozwinąć wiedzę na te tematy. Astronom amator, mechatronik i marzyciel.

Projekt TRACZ

🗣️ Aleksander Gorgolewski - student Politechniki Wrocławskiej i członek zespołu Space is More odpowiedzialnego za architektoniczne projekty kosmiczne takie jak Symulowana Baza Kosmiczna Lunares. Koordynator projektu TRACZ podczas kampanii REXUS 26. Od 2013 roku aktywnie uczestniczył w międzynarodowych konkursach związanych z sektorem kosmicznym. Obecnie inżynier termodynamik we wrocławskiej firmie Scanway.

🗣️Adrianna Graja - mechatronik Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, obecnie doktorantka na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Głównie mechanik w projekcie TRACZ podczas kampanii REXUS 26. CTO we wrocławskiej firmie Satrevolution.

Projekt DREAM

🗣️Jędrzej Kowalewski - Członek zespołu DREAM zajmujący się sprawami podstaw naukowych eksperymentu i metod jego pomiaru. Założyciel i Prezes zarządu firmy Scanway - startupu, skupiającego się na technologiach optycznych i laserowych dla sektora kosmicznego i przemysłu. Były członek zespołu studenckiego BEXUS - FREDE2015, którego celem było zbadanie procesu rozpadów freonów w stratosferze.

🗣️Mikołaj Podgórski - inżynier systemów w projekcie DREAM. Doświadczenie kosmiczne zdobywał w projekcie balonowym, ale zawodowo związany przez wiele lat z energetyką. Aktualnie we wrocławskim Scanway'u zajmuje się organizacja pracy firmy oraz uczestniczy w rozwoju kosmicznej części spółki. Były członek i kierownik zespołu studenckiego BEXUS - FREDE2015, którego celem było zbadanie procesu rozpadów freonów w stratosferze.