
Jak prowadzić badania, aby tworzyć produkty i usługi oparte na wiedzy o użytkownikach, a nie własnych przeczuciach i założeniach? Na co uważać, przy interpretacji wyników? Na te i wiele innych pytań związanych z projektowaniem wrażeń użytkownika odpowiemy na SPEAK IN_UX - dwudniowej konferencji wypełnionej wiedzą i praktycznymi warsztatami!
Dzień 1. Research
Projektowanie wrażeń użytkownika (User Experience) nie jest prostym procesem, ale z pewnością - opłacalnym dla każdego przedsiębiorcy i organizacji. Wprowadzane w życie przez wielkie korporacje i mniejsze firmy pozwala zwiększyć satysfakcję klientów z oferowanych usług i produktów, zmaksymalizować przychody i wyróżnić się wśród konkurencji. Punktem wyjścia do projektowania są zawsze badania UX.
Badania pozwalają uzyskać informacje o zachowaniach i potrzebach użytkowników i dzięki temu są podstawą do poprawy użyteczności. Są przydatne nie tylko na etapie koncepcji, ale również wdrażania i optymalizacji istniejącego produktu. Każdy klient jest skarbnicą wiedzy, z której projektant może czerpać garściami inspiracje.
Jeśli czujesz, że tworzenie usług i produktów musi zaczynać się od poznania klienta i chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić - przyjdź posłuchać osób, które zawodowo zajmują się badaniem użytkowników.
Dzień 2. Warsztaty
Po badaniach przychodzi czas na praktyczne wykorzystanie wiedzy przy projektowaniu i wprowadzaniu produktu na rynek. Wtedy przydają się umiejętności organizacji pracy w zespołach projektantów, prototypowania czy przeprowadzania testów użyteczności. Poznasz je w praktyce podczas warsztatów - szczegóły i linki do rejestracji już wkrótce!
Harmonogram zapisów na warsztaty:
30 września - I tura zapisów na warsztaty
7 października - II tura zapisów na warsztaty
21 października - lista rezerwowa na warsztaty
23 października - ogłoszenie listy przyjętych na warsztaty
O zapisie na warsztaty decydować będą odpowiedzi w formularzu, a nie kolejność zgłoszeń.
Dla kogo?
Dla osób doświadczonych, ale też zupełnie początkujących.
Dla przedsiębiorców, badaczy i projektantów produktów i usług, dla pracowników startupów i dużych organizacji, studentów kierunków związanych z badaniami i projektowaniem.
Dla wszystkich entuzjastów badań nad użytkownikami, którzy chcą uporządkować lub pogłębić swoją wiedzę.
Czego się dowiesz?
- Jak wykorzystać analitykę produktową?
- Kto może pełnić rolę badacza w zespole?
- Jak skutecznie łączyć badania jakościowe z ilościowymi?
- Jak uniknąć najczęstszych błędów poznawczych w badaniach?
- Jak przeprowadzać testy użyteczności?
- Jak projektować warsztaty?
- Jak tworzyć makiety?
- Jak kształtować i łączyć treści?
kiedy: 30-31.10.2019 (środa, czwartek), w godz. 9:00-16:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III
wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja!
Miejsce
Al.Zwycięstwa, 96/98, Gdynia