SPEAK IN_UX

30 Października 2019, 09:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Dzień 2. WARSZTATY

Data Driven Design 101

W trakcie 5 godzin warsztatu dowiesz się jak myśleć jak data scientist, jak ułożyć proces analizy danych, od czego zacząć analizę u siebie w projekcie, które dane mają znaczenie i dlaczego.

Paulina Walkowiak

CEO w cux.io, #mompreneur, analityk produktu, badacz. Oprócz zarządzania produktem, wspiera firmy w budowaniu strategii analitycznej. Specjalizuje się w łączeniu i analizowaniu danych z wielu źródeł i odkrywaniu insightów. Prowadzi warsztaty komercyjne, zajęcia ze studentami, występuje publicznie w Polsce i za granicą. Z wykształcenia projektantka komunikacji i antropolog.

Testy użyteczności - zrób to sam!

Jeśli interesuje Cię ewaluacja oraz optymalizacja Twojego produktu to powinny Cię również zainteresować testy użyteczności. Testy pomagają wykryć obszary, które utrudniają realizację celów użytkownika oraz negatywnie wpływają na przyjemność korzystania z produktu strony internatowej czy aplikacji mobilnej.
W trakcie warsztatu dowiesz się, kiedy warto przeprowadzić testy użyteczności oraz w jaki sposób możesz zrobić je samodzielnie. Nauczyć się budować scenariusz testów, a następnie wcielisz się w rolę moderatora. Zdobyte umiejętności przekujesz w odpalenie testów użyteczności w swoim starupie.

Patrycja Walencik

Product Designer oraz Team Lider zespołu UX / UI w Orange Polska. W codziennej pracy projektuje oraz optymalizuje procesy aplikacji Orange Flex. Zdobyte doświadczenie oraz realizacje projektów miedzy innymi dla takich brandów jak Microsoft, Getin Bank, Gratka, Telemagazyn, Polska The Times przekłada na współpracę̨ ze startupami w zakresie strategii UX. Aktywnie wspiera budowanie świadomości o User Experience. Wykłada gościnnie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uczy o UX-ie, a w wolnej chwili współtworzy Tipi UX - największe w Polsce meetupy poświęcone tematyce User Experience.

Agile od podstaw
Jak w praktyce wygląda praca w agile? Czym jest lean, scrum i kanban? Przyjdź i dowiedz się, co najlepiej sprawdzi się w Twoim projekcie. Agile kojarzy się ze środowiskiem programistycznym. Jednak ten sposób pracy z powodzeniem przenoszony jest na coraz większą liczbę dziedzin - zarządzanie ludźmi, szkolnictwo czy przemysł. Zwinne zarządzanie projektem to robienie małych kroków i regularne sprawdzanie czy podążamy we właściwym kierunku.
Zdobędziesz teoretyczne podstawy pogłębione o doświadczenie zdobyte podczas ćwiczenia w mniejszych grupach. "Challenge" w trakcie warsztatów pozwoli Ci poczuć ducha agile. Po tym szkoleniu lepiej zrozumiesz, czym jest agile, lean, scrum i kanban. Wszystko po to, abyś potrafił/potrafiła wybrać najlepszy rodzaj pracy w swoim projekcie.

Izabela Słomczewska
Managerka z ponad 15 letnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów z branży IT. Entuzjastka pracy w agile, a niektórzy mówią o niej, że jest wyznawczynią tej "religii" 😉 Jej głównym obszarem zainteresowania jest prowadzenie projektów internetowych i zarządzanie zespołami z wykorzystaniem nowoczesnych technik zwinnych oraz ciągłej komunikacji w porozumieniu z ludźmi. Wie jak zbudować efektywny zespół, jak motywować ludzi do osiągnięcia określonych celów oraz wzbudzać kreatywność w wytwarzaniu nowych innowacyjnych rozwiązań.
Naturalna liderka, prekursorka transformacji w firmach. Niezwykle ważni są dla niej ludzie i kontakt z nimi. Uważa, że skuteczna komunikacja i zrozumienie potrzeb jest podstawą tworzenia dobrego biznesu. Trenerka NVC, coach i mentorka. Studentka SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny, na kierunku Coaching z elementami psychologii.
Ma również duże doświadczenie z zakresu marketingu internetowego jak i tradycyjnego. Przez 5 lat czynnie budowała dział marketingu w jednej z największych polskich firm kosmetycznych.

Makietowanie

Na warsztatach wyjaśnimy podstawowe pojęcia dotyczące makietowania, ale przede wszystkim poznany praktykę! Jako zadanie przećwiczymy kilka podstawowych modułów, z którymi jako projektanci, nie raz zetkniecie się w pracy zawodowej.

Marta Mielcarek

Pracuje jako UX/ UI Designer w firmie SoftwareMill. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Collegium Da Vinci. Jest również założycielką spotkań Tipi UX. 

Projektowanie warsztatów

Wiele rozwiązań UX wypracowuje się podczas warsztatów organizowanych z klientem lub zespołem. Jak przygotować warsztaty, by najlepiej spełniły swoje zadania? Co sprawi, by były jednocześnie użyteczne i interesujące dla uczestników?

Ania Tylikowska

Obecnie pracuje jako Senior UX Researcher / Service Designer w Allegro. Prowadzi zajęcia z badań UX i projektowania usług na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i Warszawie. W ciągu ostatnich 3 lat zaprojektowała i przeprowadziła około 40 różnych warsztatów z obszaru projektowania produktów i usług. Jest również współorganizatorką konferencji WUD Trójmiasto.

Projektowanie inteligentnych treści

Warsztat jest poświęcony strukturom treści. Strukturom skomponowanym tak, aby ta sama treść spełniała swoje zadanie w różnych sytuacjach i kanałach komunikacyjnych. Bez konieczności przepisywania i powielania. Przymierzycie się do tego jak kształtować i łączyć treści w moduły do wielokrotnego wykorzystania. Ten warsztat przypadnie do gustu zwolennikom obiektowego UX, wyznawcom filozofii "atomic design" oraz tym, którzy szczerze nie cierpią swojego CMS-a.

Wojtek Aleksander, Nordea

Content strategist i projektant treści. Wojtek żyje komunikacją zawodowo i po pracy. Projektuje wartościowe treści i interakcje już od 2000 r. Niezależnie od tego, czy wspiera projekty enterprise, SMB czy startupy - od zawsze jest orędownikiem uczłowieczenia świata usług i produktów. Jego roboczy kompas niezmiennie wskazuje rozwiązania etyczne, odpowiedzialne oraz klarowne. Od roku 2019 prowadzi szkolenia UX writing w całym kraju. Organizuje również meetup uContentowani. Dla relaksu sprząta, gotuje i czyta książki historyczne.