Pierwszy Szprotawski Kongres Kobiet

26 Października 2019, 10:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Panel dyskusyjny

10.45 Panel dyskusyjny "Szczęśliwa z wyboru ".

Będzie to rozmowa kilku aktywnych i ambitnych i spełnionych kobiet o tym, co możemy zrobić, aby czuć się bardziej zadowolonymi, spełnienionymi i po prostu szczęśliwszymi kobietami. W dyskusji weźmiemy pod uwagę możliwości, jakie daje nam Gmina Szprotawa.

W panelu wezmą udział:

Monika Dec

Pasjonatka życia, ludzi, świata i psychologii pozytywnej.

Fascynuje ją poznawanie innych kultur, dlatego mieszkała w Niemczech, USA, we Włoszech, a od 2004 roku mieszka w Londynie, gdzie w pracuje zawodowo z osobami różnych ras, wyznań borykajacych się z trudnościami psychicznymi.

W latach 2011- 2016 koordynowała Akademię Kobiety - projekt Polish Psychologists' Association (gdzie m.in.prowadziła warsztaty dla Polek w Londynie)

Z wykształcenia i zamiłowania Counsellor/ psychoterapeuta integratywny, pedagog, filozof. Była licealistka szprotawskiego LO😊

Beata Martynowicz

- szczęśliwa matka i żona , businesswoman , pasjonatka jogi , prowadzi sekcje jogi z edukacja w zakresie zdrowia psychicznego, fizycznego i zdrowego odżywiania,

z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej .

https://facebook.com/Yoga-time-115397969839480

Anna Michalczuk

przez trzy kadencje radna gminy Iłowa, radna w powiecie żagańskim w latach 2010-2014 i Starosta Żagański, obecnie radna powiatowa i Wicestarosta Powiatu Żagańskiego.

Zawód nauczyciel polonista, koordynator UTW w Iłowej, Honorowy Dawca Krwi.

Aleksandra Mroczko ( Gość specjalny kongresu)

Kobieta, która raz spotkana pozostaje w pamięci na zawsze. Klienci cenią ją za autentyczność, szczerość a przede wszystkim za jakość i praktyczną użyteczność przekazywanych treści.
Z wykształcenia jest psychologiem oraz coachem i mentorem akredytowanym przez International Coach Federation.
W swojej pracy i w życiu opiera się na zasadzie: lepiej zrobić choć trochę, niż rozmyślać o wszystkim. By zainspirować do działania tworzy narzędzia wspierające zmiany. Wśród jej publikacji znaleźć można programy rozwojowe, Karty Potrzeb z propozycjami mini-gier rodzinnych oraz uwielbianą przez pary jak i profesjonalistów grę Pudełko dla Par.
Od 2009 roku wspiera Klientów w procesie kształtowania własnej przestrzeni życiowej. Towarzyszy im w budowaniu równowagi, dobrych relacji, a także w umacnianiu siebie i rozwijaniu firm.
Najważniejsza dla niej jest rodzina. Spełnia się jako żona i mama, a w czasie wolnym chętnie sięga po wędrówki, rower i muzykowanie. Więcej informacji o jej projektach można znaleźć na stronach www.aleksandramroczko.pl i www.pudelkodlapar.ploraz w mediach społecznościowych, Facebooku, Instagramie i Youtube.

Zenona Piwtorak

Szczęśliwa żona, matka dwojga dzieci i babcia czterech wnucząt.  Tak mówi o sobie :

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem, w zawodzie wyuczonym przepracowałam 8 lat. Następnie pracowałam jako kierownik dwóch firm transportowych ( PTHW i STW ). Ostatnie 16 lat pracy przed emeryturą przepracowałam w Urzędzie Miasta jako Lider Klubu Pracy ( z uprawnieniami ), następnie Lider Klubu Integracji Społecznej. Organizowałam szkolenia i spotkania informacyjne dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz dla lokalnej społeczności, korzystającej z w/w klubów. Posiadam umiejętność organizacyjne i integracyjne oraz wsłuchiwania się w potrzeby ludzkie. 14 lat temu z grupą kilku osób społecznie aktywnych utworzyłam w Szprotawie Uniwersytet Trzeciego Wieku, który działa do dzisiaj. W tym czasie napisałam wiele projektów, które pozwoliły na sfinansowanie ( ok.400 tys.zł ) ogromnej ilości działań aktywizujących seniorów ze Szprotawy i okolic. Szprotawski UTW jest moim drugim domem, a nasi słuchacze najwspanialszą grupą ludzi pozytywnie zakręconych z głowami pełnymi pomysłów na pokonanie lęku przed starością. Jestem spełniona prywatnie, zawodowo i społecznie. Kocham co robię bo kocham ludzi.