World Space Week Wrocław 2023 - Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys

21 Października 2023, 11:00 (Sobota) - 22 Października 2023, 19:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestrujesz się na wydarzenie World Space Week Wrocław 2023 - Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys.
Wejściówka ta uprawnia Cię do wejścia na: konferencję popularnonaukową, strefę VIP, targi pracy oraz strefę warsztatowo-pokazowej.
Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują osobne zapisy, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Pamiętaj, aby być z nami na Wyspie Słodowej 7 w dniach 21-22 października 2023.

Do zobaczenia!
World Space Week Wrocław 2023

Rejestrujesz się na wydarzenie World Space Week Wrocław 2023 - Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys.
Wejściówka ta uprawnia Cię do wejścia na: konferencję popularnonaukową, strefę VIP, targi pracy oraz strefę warsztatowo-pokazowej.
Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują osobne zapisy, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Pamiętaj, aby być z nami na Wyspie Słodowej 7 w dniach 21-22 października 2023.

Do zobaczenia!

już niedostępne -


World Space Week Wrocław - Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys

21-22 października 2023

1. O wydarzeniu - liczby, historia

World Space Week Wrocław to ogólnopolskie wydarzenie popularyzacyjno-edukacyjne kierowane do szerokiego grona odbiorców,
w szczególności dla ludzi młodych, odbywające się we Wrocławiu od roku 2017. Trzy pierwsze edycje miały formułę stacjonarną,
z udziałem max. 3 500 uczestników, dwie pozostałe hybrydową - zamkniętą, w których udział wzięło przeszło 10 000 uczestników.
Od roku 2022 ponownie odbywa się stacjonarnie. Choć wydarzenie wpisuje się w ogólnoświatową inicjatywę World Space Week, organizatorzy mają na nią własny pomysł i co roku dostosowują tematykę do zagadnień aktualnych dla Polski i rozszerzają na tematy nie związane z sektorem kosmicznym. Formuła stacjonarna, jej złożoność i dostosowanie do szerokiego odbiorcy przyniosły wydarzeniu ogromną popularność i uznanie. 

Strona internetowa: www.worldspaceweek.pl

2. Opis i cele projektu

Siódma edycja World Space Week Wrocław będzie poświęcona zagadnieniom związanym z rolą nauki i inżynierii, które jako jedyne stanowią szansę dla ludzkości na przezwyciężenie dotykających nas kryzysów.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej otwartej, tj. stacjonarnie z transmisją na żywo. Zastosujemy sprawdzoną formułę interdyscyplinarności: połączenia konferencji, z targami pracy, strefą rodzinną, edukacyjną, warsztatami, szkoleniami oraz przestrzenią do nawiązywania kontaktów i współpracy.

Termin: 21-22 października 2023 r.

Miejsce: Concordia Design, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Celem wydarzenia jest promocja nauki, zwiększenie świadomości społecznej oraz edukacji i kształtowania nowych pokoleń w zakresie wykorzystania rozwoju nauki i technologii do naprawy czy przeciwdziałania lub zatrzymania wielowymiarowego kryzysu światowego.

Celem jest ponadto popularyzacja nauk ścisłych ze szczególnym uwzględnieniem:

  • technologii kosmicznych i nowych technologii
  • bezpieczeństwa cyfrowego
  • ochrony środowiska naturalnego i ekologii
  • kształcenia umiejętności inżynieryjnych
  • wpływu rozwoju technologii na rozwiązanie wielu problemów światowych
  • optymalizacji technologii oraz tempa ich rozwoju w aspekcie ochrony środowiska, kryzysu energetycznego, ekonomicznego czy zasobów ludzkich

Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in.: Szymon Szczęśniak ("JSON") z CodeTwo oraz HRejterzy, prof. Grzegorz Wrochna, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, prof. Piotr Orleański dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN, prof. Hanna Rothkaehl z CBK PAN, dr Aleksandra Wrońska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Aleksandra Bukała (POLSA), dr hab. Grzegorz Brona, dr Krzysztof Kanawka i inni.

Celem konferencji jest ukazanie dorobku naukowo-technologicznego Polaków, inspirując tym samym młodzież do podjęcia ścieżek kariery w obszarze nauk ścisłych i inżynieryjnych. Wydarzenia towarzyszące mają na celu wzmocnienie przekazu konferencji, a także szerzenie znaczenia i atrakcyjności nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Celem projektu jest ponadto m.in. wsparcie procesu tworzenia kadry dla sektora naukowego i technologicznego, szczególnie dynamicznie rozwijającego się sektora kosmicznego w Polsce. Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, pasjonatów, a także całych rodzin, oraz profesjonalistów.

3. Elementy projektu

World Space Week Wrocław 2023 będzie składał się z elementów:

Konferencja popularnonaukowa i strefa VIP

Prelekcje niezwykłych kobiet i mężczyzn, którzy tworzą polską oraz światową naukę i technologie.

Panele dyskusyjne i przestrzeń do rozmowy z publicznością. Powrócimy do stosowanej przez nas w latach wcześniejszych formuły dyżuru gości specjalnych - czasu zarezerwowanego wyłącznie na swobodne rozmowy z uczestnikami.

Strefa warsztatowo-pokazowa

Strefa rodzinna złożona ze stanowisk warsztatowych i pokazowych instytucji, kół studenckich, wydawnictw naukowych/popularnonaukowych, firm warsztatowych oraz NGO. W strefie tej dzieci i rodzice będą mogli odkrywać tajniki nauki, doświadczać i majsterkować. Będzie można także spotkać się z autorami popularnych książek dla dzieci i dorosłych.

Warsztaty

Zajęcia objęte zapisami, podczas których dzieci i młodzież będą wykonywać rozmaite prototypy, doświadczenia i projekty naukowe. Połączenie nauki z zabawą zawsze przynosi najlepsze rezultaty, tak jest i u nas. Każdy uczestnik wychodzi z zajęć
z wykonanym przez siebie projektem.

Strefa networkingowa

Przestrzeń integracyjna dla doświadczonych naukowców/inżynierów/specjalistów z młodymi naukowcami / studentami / uczniami. Sekwencyjnie na małej scenie będą występować reprezentanci instytutów naukowych, firm technologicznych oraz kół studenckich i naukowych drużyn szkolnych. W przestrzeni tej będzie odbywała się aktywna integracja doświadczonych środowisk z początkującymi, dając obydwu szansę do wspólnego rozwoju i współpracy.

Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują osobne zapisy! Szczegóły na www.worldspaceweek.pl.

4.Organizatorzy, współorganizatorzy i partnerzy

Wydarzenie jest finansowane przez Fundacja Empiria i Wiedza, współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWEFIO na lata 2023-2030 oraz Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie WroSpace. 

Partnerami są: Fundacja Empiria i Wiedza, Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., JoinTheSpace, Centrum Nauki Kopernik, ESERO PL.

Zapraszamy!

Zobacz również:

konferencje Inżynieria Kosmos Nauka Nowe technologie Warsztaty wydarzenia Wrocław