Bydgoszcz Design Challenge || Bydgoskie Dni Projektowe 2022

13 Października 2022, 17:30 (Czwartek) - 16 Października 2022, 17:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zgłoś się!
już niedostępne -

Bydgoszcz Design Challenge

Pierwszy w Polsce hackathon projektowy poświęcony polskiemu wzornictwu. 

To trzydniowy konkurs, w którym uczestnicy wykorzystują proces myślenia projektowego, aby stworzyć koncepcję projektu związanego z tematem festiwalu Bydgoskie Dni Projektowe, czyli: Jak promować polski dizajn?  

Udział jest bezpłatny. Zapisy trwają od 21 września do 13 października 2022 r, 9:00.Nagroda

Na zakończenie konkursu, wszystkie grupy przedstawią rezultaty swojej pracy przed jury.

Do zdobycia są dwie nagrody o wartości 5 000 każda oraz pomoc partnerów wydarzenia w realizacji projektu.Kto może wziąć udział?

Zapraszamy zespoły składające się z 2-4 osób. Możliwe jest także zgłoszenie pojedyncze - wtedy to my dobierzemy Ci zespół projektowy.

Hackathon ad­re­so­wa­ny jest do osób, głównie hu­ma­ni­stów, za­in­te­re­so­wa­nych polskim dizajnem. Nie wymagamy dyplomów ani certyfikatów - potrzebujesz jednie zainteresowania tematem, zaangażowania, komputera oraz połączenia internetowego. 


Opracowaliśmy cztery przykładowe profile uczestnika konkursu:

Humanista_humanistka 

Osoba, która posiada wykształcenie w dziedzinach: filozofii, historii sztuki, dziennikarstwa, kulturoznawstwa, politologii, socjologii, prawa czy językoznawstwa.

Artysta_artystka

Osoba zajmująca się dizajnem, wzornictwem, sztukami użytkowymi bądź pięknymi, szeroko pojętymi: literatura, druk, rysunek, fotografia, muzyka, itd.

Komunikator_komunikatorka

Osoba, która zajmuje się szeroko rozumianą komunikacją, włączając w to grafikę, prezentacje, techniki autoprezentacji, multimedia, teksty, media społecznościowe, projektowanie stron i treści.

Przedsiębiorca_przedsiębiorczyni 

Osoba zajmująca się organizacją, zarządzaniem, mikroekonomią, marketingiem bądź innymi dyscyplinami związanymi z gospodarką i biznesem.


Oczywiście wiemy, że nie wpisujesz się w ramy gotowych etykietek. Stąd też w formularzu rejestracji zostawiliśmy miejsce na przedstawienie siebie, swoich umiejętności, doświadczeń.Formy uczestnictwa

W Bydgoszcz Design Challenge możesz uczestniczyć stacjonarnie, w bydgoskich Młynach Rothera, bądź z dowolnego miejsca, z którego będziesz w stanie się z nami połączyć. Uczestnicy stacjonarni mają dostęp do wszystkich atrakcji Bydgoskich Dni Projektowych - wystaw, warsztatów, specjalnych stref.

Wszyscy uczestnicy mają zapewnione wsparcie mentorów i mentorek, których zadaniem jest przedstawianie własnych metod projektowych, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami.


Dowiedz się więcej na bydgoskiedniprojektowe.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka Design Design Thinking Działania promocyjne Edukacja kulturalna Innowacje Konkurs Kultura Projektowanie Projektowanie produktów Projektowanie usług Wzornictwo wydarzenia Bydgoszcz