Bydgoszcz Design Challenge || Bydgoskie Dni Projektowe 2022

13 Października 2022, 17:30 (Czwartek) - 16 Października 2022, 17:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Mentorzy i mentorki

Zespół mentorów Bydgoszcz Design Challenge to grupa siedmiu osób specjalizujących się w szerokim zakresie dziedzin: od kultury, przez technologię aż po komunikację. Twój zespół będzie mógł korzystać z ich umiejętności i doświadczenia.


Jakub Gruszecki 

PMO w zespole programu Sektor 3.0. Koordynuje sprawy formalne oraz administracyjne. Odpowiada również za prowadzenie wirtualnego biura dla zespołu osób, pracujących w różnych częściach Polski. Umiejętności zdobyte jako PMO wykorzystuję również jako Event Manager przy organizacji Festiwalu Sektor 3.0, gdzie sprawy administracyjne łączy z kwestiami technicznymi. Niepraktykujący absolwent architektury wnętrz i praktykujący pasjonat architektury, z zamiłowania Varsavianista.


Paweł Nowak 

Projektant systemów. Od 2009 roku pracuje w obszarze User Experience i projektowania usług. Od 2016 roku prowadzi kolektyw badawczo-projektowy pod marką NOWY. Wcześniej przez 8 lat zdobywał doświadczenie pracując jako główny projektant UX oraz lider zespołu User Experience w firmie Future Processing. Obecnie, wraz z zespołem, łączy różne dziedziny wiedzy i kompetencje, aby wspólnie odnajdywać adekwatne rozwiązania dla złożonych problemów współczesnego świata. Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania usług i produktów, complexity science oraz projektowania systemów. Wykłada na kierunku User Experience Design na Uniwersytecie SWPS w Katowicach i Sopocie. Pomysłodawca i główny organizator międzynarodowej konferencji WUD Silesia. Autor newslettera Projektowanie w złożonym świecie. Absolwent informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.


Zuzanna Ogrodnik-Gruszecka 

Specjalistka ds. administracji i realizacji projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, współorganizatorka Kongresu Bibliotek, współtwórczyni projektu Lekcja:Enter. Bibliotekarka z doświadczeniem w pracy w instytucjach w Warszawie oraz Paryżu. Uczestniczka konferencji cyklu Biblioteka Nowa.


Marta Piechocka-Nowakowska 

Socjolożka kultury działająca na pograniczu designu, ekologii i kultury cyfrowej, animatorka wydarzeń i producentka wystaw. Jej zainteresowania koncentrują się, m.in. na zagadnieniach dotyczących wpływu projektowania przestrzeni miejskiej na kształtowanie relacji społecznych, budowaniu odporności społeczności lokalnych na zmiany klimatu, społecznych kontekstach designu oraz wpływie technologii na działania społecznie użyteczne. Menadżerka Projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Ekspertka ds. adaptacji miast do zmian klimatu w Krajowym Ośrodku Zmian Klimatu (2020-2021). W latach 2013-2020 współpracowała z Instytutem Adama Mickiewicza, dla którego współtworzyła strategię popularyzacji polskiego designu za granicą i odpowiadała za rozwój projektów międzynarodowych związanych z wzornictwem, grafiką użytkową i ilustracją. Zrealizowała szereg projektów we współpracy z prestiżowymi instytucjami i uczelniami, m.in. Museum la Triennale di Milano, Istanbul Design Biennale, London Design Biennale, Pratt Institute w Nowym Jorku, HDK Academy of Design and Crafts w Goteborgu, Inno Design Tech Expo w Hongkongu.


Kamil Śliwowski

Trener kompetencji cyfrowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy: Creative Commons, prowadząc działania edukacyjne zarówno w Polsce jak i międzynarodowo. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony trendom i technologiom w edukacji ( otwartezasoby.pl/newsletter). Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.


Marcin Trzeszczyński 

Przez 12 lat "dowoził" jako Project Manager największe projekty (i parę mniejszych) IT w T-Mobile. Potem znudziło go komunikowanie się z użytkownikami - zaczął ich badać jako UX Designer. Od ponad 10 lat stara się ulepszyć świat, odkrywając w nim doświadczenia niebanalne. Miał przyjemność współpracować m.in. z: Play, Eurocash, Accenture, Ferrero Rosche, Grupa Żywiec, Nivea, Orange, Best CS, Organitheka, Grow Strong, Neonet, Groszek, Łąki Łan, Kaliber 44, Sygnity, Scensei. Szkoli młodych UXów w Software Developer Academy.


Karolina Walecka 

Koordynatorka Funduszu Sektor 3.0. Od 12 lat związana z trzecim sektorem. Od 2015 roku pracuje w programie Sektor 3.0 i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, gdzie skutecznie udaje jej się wspierać społeczności dzięki nowym technologiom. W Fundacji miała okazję sprawdzić się jako Event Managerka ( Festiwal Sektor 3.0, Kongres Bibliotek), a także Project Managerka. Interesuje się porządkowaniem danych w organizacji dzięki systemom CRM, analizą danych oraz promocją działań w mediach społecznościowych.


Dowiedz się więcej o Bydgoskich Dniach Projektowych na bydgoskiedniprojektowe.pl