Hack4change 2023 - webinaria i warsztaty

15 Maja 2023, 07:00 (Poniedziałek) - 1 Czerwca 2023, 15:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  30.05.2023 (wtorek) 17.00-18.00. Prezentowanie projektu w 3 minuty - metoda - Jaśmina Zwierz
już niedostępne bezpłatny -
  30.05.2023 (wtorek) 18.00-19.00 Człowiek i jego dobrostan we współczesnej korporacji - Wojciech Herisz
już niedostępne bezpłatny -
  31.05.2023 (środa) 17.00-18.30 Azure OpenAI czyli jak użyć bezpiecznej i prywatnej generatywnej AI - Pamela Krzypkowska
już niedostępne bezpłatny -
  31.05.2023 (środa) 18.30 - 19.30 Innowacyjne rozwiązania dla lepszego świata: inspiracje i dobre praktyki nie tylko dla początkujących - Paweł Krolak
już niedostępne bezpłatny -
  04.06.2023 (niedziela) 9.00-10:30 Slow Joga - Kinga Arii Yoga
już niedostępne bezpłatny -
  01.06.2023 (czwartek) 18.00-19.00 Język GO - przedstawiciel green codingu - Jakub Goralewski
już niedostępne bezpłatny -
  01.06.2023 (czwartek) 17.00-18.00 AI na ratunek Ziemi i ludzkości​ - Szymon Moliński
już niedostępne bezpłatny -
Płyniemy na rzece Reda na odcinku Wejherowo Śmiechowo - Wejherowo Nanice. SPŁYW KAJAKOWY - Termin 28.05.2023 (niedziela) start godz. 11.00 - 14.00

Płyniemy na rzece Reda na odcinku Wejherowo Śmiechowo - Wejherowo Nanice.

już niedostępne 10,46 zł -

Edycja 2023

Czy chcesz dowiedzieć się, czy technologia idzie w parze z ekologią, dobrostanem człowieka i naturą?


Koniecznie weź udział w naszych spotkaniach, organizowanych w ramach Hack4change!

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was kilka dni webinariów z różnorodnej tematyki! Mamy dla Was trzy ścieżki tematyczne: Człowiek i jego dobrostan, Natura idzie w parze z technologią oraz Green Technology. Wszystkie webinaria wprowadzają uczestników w tematykę ścieżek tegorocznego hackathonu. Spotkania mają za zadanie uczyć i inspirować. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów i praktyków z branży IT oraz otoczenia biznesu.

Dlaczego Hack4change?

Hackathon to niezwykła forma eventu, podczas którego wspólnie rozwiązujemy bardzo rzeczywiste problemy! Tegoroczny hackathon odbędzie się w dniach 02-04.06.2023 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Bezsensowny konsumpcjonizm (marnowanie jedzenia, niekontrolowana produkcja dóbr), problemy ekonomiczne (brak stabilności i dobrobytu), zmiany klimatyczne, niestabilność polityczna świata - to tylko część problemów, z którymi boryka się współczesny świat.

Nie rozwiążemy tych problemów sami. Naiwnie jest myśleć, że w 48h uratujemy świat. Wiemy o tym. Natomiast w 48h nowatorskie pomysły, mogą stać się rzeczywiste! Mogą wystąpić pod postacią narzędzia, aplikacji czy produktu i wpłynąć na jakość naszego życia - chociażby lokalnie. Wierzymy w to i dlatego kontynuujemy naszą proekologiczną inicjatywę. Wiemy, że wielkie zmiany zaczyna się od małych kroków.

Podczas 48h uczestnicy będą mogli stworzyć prototyp produktu, wpisany w jeden lub kilka obszarów tematycznych. W tym roku obszary problemowe to:

  • Człowiek i jego dobrostan
  • Natura
  • Technologia
Zapisy na hackathon znajdziesz tu: https://app.evenea.pl/event/hack4change2023
Więcej informacji o wydarzeniu: https://hack4change.tech


TEGOROCZNE WEBINARIA:

Ścieżka "Człowiek i jego dobrostan"

30.05.2023 (wtorek)  w formie online
17.00-18.00. Prezentowanie projektu w 3 minuty - metoda - Jaśmina Zwierz
Chcesz wiedzieć jak dobrze zaprezentować Twój projekt i zaciekawiać nim nie tylko jury, ale też zmienić świat na lepsze? Koniecznie dołącz do warsztatu "Pitch i wystąpienia publiczne", gdzie dowiesz się jak profesjonalnie przygotować krótką wypowiedź biznesową i nauczysz się jak zainteresować odbiorców i poprawnie przygotować Twoje wystąpienie. Poznasz Twoje bariery w komunikowaniu się i dowiesz się jak je przezwyciężyć i pokonać tremę przed wystąpieniem publicznym. W czasie warsztatu poznasz konstrukcję pitch biznesowego i dowiesz się jak dobrać skuteczną argumentację.

18.00-19.00 Człowiek i jego dobrostan we współczesnej korporacji - Wojciech Herisz
Czy wiesz dlaczego coraz więcej globalnych korporacji inwestuje w uważność, jako klucz do zdrowia psychicznego i dobrostanu swoich pracowników? Dowiesz się o korzyściach płynących z praktykowania uważności, takie jak redukcja stresu, poprawa koncentracji i kreatywności. Dowiesz się, jak innowacyjne firmy wdrażają programy uważności w swoich organizacjach.


04.06.2023 ( niedziela) 9.00-10.30 - stacjonarnie Gdański Park Naukowo - Technologiczny

Kinga Arii Yoga (Kinga Chabros) - slow joga. Kinga przygotowała dla Was zajęcia z jogi, ponieważ umysł jak i ciało potrzebują odpoczynku i nowej energii podczas intensywnego hackathonu.Ścieżka "Natura idzie w parze z technologią"

31.05.2023 (środa) w formie online
17.00-18.30  Azure OpenAI czyli jak użyć bezpiecznej i prywatnej generatywnej AI  - Pamela Krzypkowska

Podczas spotkania porozmawiamy na temat tego, czym jest genAI oraz w jaki sposób możemy użyć jej do różnych typów projektów. Przedstawimy też Azure OpenAI czyli możliwość użycia modeli generatywnych z pełnym zachowaniem bezpieczeństwa chmury Azure.

18.30 - 19.30 Innowacyjne rozwiązania dla lepszego świata: inspiracje i dobre praktyki nie tylko dla początkujących - Paweł Krolak
Biznesowo-techniczna sesja inspiracyjna bazująca na doświadczeniach z projektów realizowanych przez Microsoft Industry Solutions dla przedsiębiorstw oraz instytucji sektora publicznego. Podczas sesji zostaną przytoczone przykłady, wnioski i rekomendacje dotyczące rozwiązań IT tworzonych w celu wsparcia ludzi oraz środowiska. Celem sesji jest zainspirowanie uczestników hackathonu na jakie aspekty warto zwrócić uwagę na etapie identyfikacji potrzeb biznesowych, jak również planowania oraz technicznej implementacji rozwiązania, aby osiągnąć jak największy pozytywny efekt.


Ścieżka "Green Technology!"

01.06.2023 (czwartek) w formie online
17.00-18.00 AI na ratunek Ziemi i ludzkości - Szymon Moliński
Jak wykorzystywać metody sztucznej inteligencji dla dobrych celów? Na prezentacji zainspirujemy się 17 rozwiązaniami AI dla 17 celów zrównoważonego rozwoju zdefiniowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
18.00-19.00 Język GO - przedstawiciel green codingu - Jakub Goralewski
Green coding może przybierać wiele form. To także mnogość działań podejmowanych przez programistów oraz całe zespoły projektowe. Na spotkaniu poznacie język Go, który ma małe programy wyjściowe, lekką wielowątkowość oraz prostą składnie. Czynniki te pozwalają nie tylko na znaczne oszczędności mocy obliczeniowej oraz pamięci, ale także na skrócenie czasu wytwarzania oprogramowania

Organizatorzy Hack4change to ludzie, którzy postanowili pasję do nowych technologii połączyć z proekologicznymi działaniami. Nasz hackathon nie tylko skupia się na technologii. Przede wszystkim stawiamy na nowatorskie pomysły w imię poprawy naszego otoczenia i życia. Myślmy globalnie, ale zacznijmy działania lokalnie! Fundacja CODE:ME oraz Kaminski Academy, już po raz trzeci chcą stworzyć dla wszystkich przestrzeń wspomagającą kreatywne myślenie! Chcemy Was zainspirować do myślenia w nurcie #bethechange!Bądźcie częścią tego wydarzenia!


SPŁYW KAJAKOWY i sprzątanie ziemi!


Termin 28.05.2023 (niedziela) start godz. 11.00 - koniec ok. godz. 14.00 (po spływie zapraszamy na grill).

Cena - 10.00 zl (opłata zostanie przeznaczona zostanie na sadzenie drzew)

Płyniemy na rzece Reda na odcinku Wejherowo Nanice - Wejherowo Śmiechowo.


🛶 Zapisy: https://app.evenea.pl/event/hack4change2023webinaria/#Bethechange!

Termin zbierania zapisów: 26.05, godz. 15

Szczegółowe informacje zostaną przekazane mailowo uczestnikom spływu.


#Bethechange!

Zapisy na hackathon znajdziesz tu:

https://app.evenea.pl/event/hack4change2023Zobacz również:

szkolenia Hackathon Hacking wydarzenia Gdańsk