PLNOG ONLINE

26 Maja 2020, 09:30-15:00 (Wtorek)

Online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena netto za szt. VAT Liczba
Kupując bilet na PLNOG 24, bilet na PLNOG Online dostajesz GRATIS! STANDARD

Kupując bilet na PLNOG 24, bilet na PLNOG Online dostajesz GRATIS!

Wyprzedane 69,00 zł 23% Wyprzedane
Liczba biletów jest ograniczona ! Bilet przysługuje osobie, która nie ukończyła 26 lat i posiada ważną legitymację studencką.

Kupując bilet na PLNOG 24, bilet na PLNOG Online dostajesz GRATIS!
STUDENT

Liczba biletów jest ograniczona ! Bilet przysługuje osobie, która nie ukończyła 26 lat i posiada ważną legitymację studencką.

Kupując bilet na PLNOG 24, bilet na PLNOG Online dostajesz GRATIS!

już niedostępne 29,00 zł 23% -

Najlepsi specjaliści rynku telko oraz najciekawsze case study teraz w wersji ONLINE!

Dołącz do pierwszego, zupełnie wirtualnego wydarzenia organizowanego przez ekspertów PLNOG

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie już 26 maja, podczas którego możesz spotkać się z prelegentami, uczestnikami i partnerami największej konferencji telco w Polsce - PLNOG. W agendzie nie zabraknie praktycznych live demo oraz aktualnych trendów w branży ICT. Poszerzaj swoją wiedzę, zdobywaj kontakty i poznaj nowe możliwości rozwoju kariery.

Więcej informacji o PLNOG znajdziesz na: www


Wystąpią:

Łukasz Bromirski, Robert Ślaski "Jak przejść z roli sieciowca posługującego się okiem nieuzbrojonym do sieciowca automatyzującego"

W trakcie naszej sesji chcielibyśmy pokazać w praktyce jak przejść ścieżkę od CLI do nowoczesnych i sprawdzonych narzędzi automatyzacji infrastruktury (bo nie tylko sieci). Pokażemy na żywo jaką katorgą jest konfigurowanie VXLANów, a następnie za pomocą narzędzi Ansible, NSO i Terraform pokażemy, jak nie tylko zrobić to samo znacznie szybciej, ale i bezpieczniej i dołożyć do tego całe gotowe usługi oraz środowisko.

Piotr Jabłoński "Praktyczny wstęp do uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych"

Z jednej strony AI oraz ML to kolejne buzzwordy i nakręcany marketing. Każdy wstawia te akronimy gdzie się tylko da. Z drugiej strony ML jest z powodzeniem stosowany w aplikacjach, który każdy z nas ma na urządzeniach mobilnych. Również ja w 2019 ruszyłem z firmą NetAI, która w zamierzeniu wykorzystuje ML do wspomagania algorytmów i usług sieciowych. Jak się okazało nie jest to takie proste. Stąd pomysł na niniejszą sesję, w której podzielę się zdobytym doświadczeniem. Podczas prezentacji podzielę się z Tobą wiedzą z podstaw uczenia maszynowego na przykładzie uczenia z nadzorem (ang. supervised learning) oraz sieci neuronowych. Przestawione zostaną kompontenty składowe oraz procesy potrzebne do zbudowania projektu wokół ML. Przedstawię mity i błędy związane z tymi pojęciami. Odpowiem na pytanie, jakie przełożenie na życie inżyniera sieciowego ma aktualnie ML oraz deep learning. Uczestnicy dostaną wskazówki w jaki sposób i w którym kierunku można kontynuować naukę w ML/DL. Uważasz, że znajomość ML jest niepotrzebna? Nic bardziej mylnego. Już teraz warto poszerzyć wiedzę o ML, aby rozumieć język, którym mówią do nas dostawcy, programiści oraz osoby biznesowe.

Łukasz Jachowicz "Zatruwanie źródła, czyli cache poisoning w praktyce"

Coraz więcej serwisów internetowych wykorzystuje serwery pośredniczące. Rezultatem jest szybsze dostarczanie treści do odbiorcy, mniejsze obciążenie serwerów WWW i nowa kategoria problemów bezpieczeństwa. Web Cache Poisoning umożliwia atakującemu podmianę zawartości części strony WWW w taki sposób, że na oryginalnych serwerach nie zostaje po tym ślad. Podczas prelekcji opowiem, jak to działa w praktyce, czego unikać jako twórca stron WWW, i jak wykryć problem jako administrator sieci.

Maciej Lelusz "Automatyzacja konfiguracji środowiska VMware przy pomocy Terraform"

W czasach gdy wszystko musi być zrobione szybciej, lepiej i automatycznie całe środowiska buduje się, modyfikuje i usuwa za pomocą dedykowanych narzędzi. Jednym z nich jest Terraform. W ramach sesji zaprezentowane zostanie jego praktyczne zastosowanie w środowisku opartym o produkty VMware.


Poznaj nas bliżej na Facebooku i Twitterze! Dołącz do wyjątkowej społeczności PLNOG-a już dzisiaj!