PLNOG ONLINE

26 Maja 2020, 09:30-15:00 (Wtorek)

Online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Agenda


09:30 - 09.45 Rozpoczęcie transmisji
09:45 - 10.00 Rozpoczęcie wydarzenia
10.00 - 10.45 Łukasz Bromirski, Robert Ślaski "Jak przejść z roli sieciowca posługującego się okiem nieuzbrojonym do sieciowca automatyzującego"
10.45 - 11.00 Przerwa
11.00 - 11.45 Łukasz Jachowicz "Zatruwanie źródła, czyli cache poisoning w praktyce"
11.45 - 12.00 Przerwa
12.00 - 12.30 Jakub Leszewski "Jak zbudować i zarządzać nowoczesną sieć WAN… przy pomocy Citrix SD-WAN Orchestrator."
12.30 - 13.00 Przerwa
13.00 - 13.45 Piotr Jabłoński "Praktyczny wstęp do uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych"
13.45 - 14.00 Przerwa
14.00 - 14.45 Maciej Lelusz "Automatyzacja konfiguracji środowiska VMware przy pomocy Terraform"
14.45 - 15.00 Zakończenie


Opisy prezentacji:

Łukasz Bromirski, Robert Ślaski "Jak przejść z roli sieciowca posługującego się okiem nieuzbrojonym do sieciowca automatyzującego"

W trakcie naszej sesji chcielibyśmy pokazać w praktyce jak przejść ścieżkę od CLI do nowoczesnych i sprawdzonych narzędzi automatyzacji infrastruktury (bo nie tylko sieci). Pokażemy na żywo jaką katorgą jest konfigurowanie VXLANów, a następnie za pomocą narzędzi Ansible, NSO i Terraform pokażemy, jak nie tylko zrobić to samo znacznie szybciej, ale i bezpieczniej i dołożyć do tego całe gotowe usługi oraz środowisko.

Łukasz Jachowicz "Zatruwanie źródła, czyli cache poisoning w praktyce"

Coraz więcej serwisów internetowych wykorzystuje serwery pośredniczące. Rezultatem jest szybsze dostarczanie treści do odbiorcy, mniejsze obciążenie serwerów WWW i nowa kategoria problemów bezpieczeństwa. Web Cache Poisoning umożliwia atakującemu podmianę zawartości części strony WWW w taki sposób, że na oryginalnych serwerach nie zostaje po tym ślad. Podczas prelekcji opowiem, jak to działa w praktyce, czego unikać jako twórca stron WWW, i jak wykryć problem jako administrator sieci.

Jakub Leszewski "Jak zbudować i zarządzać nowoczesną sieć WAN… przy pomocy Citrix SD-WAN Orchestrator"

Konfiguracja i sposób zarządzania nowoczesną siecią, powinny wynikać z wymagań biznesowych - a nie na odwrót…. W trakcie sesji postaramy się pokazać w jaki sposób Citrix SD-WAN Orchestrator pozwala na zupełnie nowe podejście do budowy i zarządzania siecią poprzez eliminację uciążliwych, powtarzalnych czynności i praktyczną implementację założeń intent-based networking. Zapraszamy zarówno przedstawicieli organizacji, które samodzielnie budują i utrzymują swoje sieci jak i dostawców usług typu MSP.

Piotr Jabłoński "Praktyczny wstęp do uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych"

Z jednej strony AI oraz ML to kolejne buzzwordy i nakręcany marketing. Każdy wstawia te akronimy gdzie się tylko da. Z drugiej strony ML jest z powodzeniem stosowany w aplikacjach, który każdy z nas ma na urządzeniach mobilnych. Również ja w 2019 ruszyłem z firmą NetAI, która w zamierzeniu wykorzystuje ML do wspomagania algorytmów i usług sieciowych. Jak się okazało nie jest to takie proste. Stąd pomysł na niniejszą sesję, w której podzielę się zdobytym doświadczeniem. Podczas prezentacji podzielę się z Tobą wiedzą z podstaw uczenia maszynowego na przykładzie uczenia z nadzorem (ang. supervised learning) oraz sieci neuronowych. Przestawione zostaną kompontenty składowe oraz procesy potrzebne do zbudowania projektu wokół ML. Przedstawię mity i błędy związane z tymi pojęciami. Odpowiem na pytanie, jakie przełożenie na życie inżyniera sieciowego ma aktualnie ML oraz deep learning. Uczestnicy dostaną wskazówki w jaki sposób i w którym kierunku można kontynuować naukę w ML/DL. Uważasz, że znajomość ML jest niepotrzebna? Nic bardziej mylnego. Już teraz warto poszerzyć wiedzę o ML, aby rozumieć język, którym mówią do nas dostawcy, programiści oraz osoby biznesowe.

Maciej Lelusz "Automatyzacja konfiguracji środowiska VMware przy pomocy Terraform"

W czasach gdy wszystko musi być zrobione szybciej, lepiej i automatycznie całe środowiska buduje się, modyfikuje i usuwa za pomocą dedykowanych narzędzi. Jednym z nich jest Terraform. W ramach sesji zaprezentowane zostanie jego praktyczne zastosowanie w środowisku opartym o produkty VMware.