Winter Mountain Camp 2022
31 Stycznia 2022, 16:00 (Poniedziałek) - 5 Lutego 2022, 16:00 (Sobota)
Międzygórze
Kadra
Tomasz Deroń - przewodnik górski w Sudetach, instruktor survivalu, socjoterapeuta, pedagog, organizator wielu obozów survivalowych, współpracownik i organizator wypraw terenowych Fundacji Poland Business Run. Na co dzień koordynuje wyprawy i szkolenia związane z prowadzeniem aktywności ruchowej w terenie, szkolenia kształtujące relacje interpersonalne oraz pracuje jako przewodnik górski i tour-leader wyjazdów zagranicznych. Specjalizuje się w turystyce osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
W latach 2013-2017 kierownik kursów dla kandydatów na przewodników górskich. W latach 2015-2019 prezes Stowarzyszenia przewodnickiego SKPS Wrocław. W latach 2012-2018 jeden z organizatorów projektu Razem Na Szczyty (ponad 50 wyjazdów w góry z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi). Podczas współpracy z Fundacją Poland Business Run jako koordynator i przewodnik brał udział w Summer Mountain Camp (2019) oraz Summer Forest Camp (2020 i 2021).
Joanna Ciołek - przewodniczka górska w Sudetach, wieloletnia harcerka, z wykształcenia inżynier, z powołania organizatorka i społeczniczka; członkini Stowarzyszenia przewodnickiego SKPS Wrocław, wolontariuszka Fundacji Polska Górom. Na co dzień prowadzi działalność gospodarczą, a w czasie wolnym wyjeżdża na wyprawy górskie, również poza granice kraju, i wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Specjalizuje się w turystyce osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i turystyce osób starszych (praktykuje na własnych Rodzicach ;))
W latach 2011-2013 kierowniczka kursu dla kandydatów na przewodników górskich sudeckich. W latach 2012-2014 jedna z organizatorów projektu Razem Na Szczyty (zdobywanie 28 szczytów Korony Gór Polski z osobami niepełnosprawnymi ruchowo). Podczas współpracy z Fundacją Poland Business Run jako przewodniczka brała udział w Summer Mountain Camp (2019) oraz Summer Forest Camp (2020 i 2021).
Pomoc przewodnika, na jaką mogą liczyć uczestnicy Winter Mountain Camp 2022:
- opracowanie codziennego planu wycieczki opartego o możliwości grupy,
skoordynowanie logistyki na miejscu oraz zakup biletów na atrakcje ujęte w planie, - pomoc/ rada przy wyborze odpowiedniego sprzętu na daną wycieczkę/ spacer,
- wskazówki związane z przygotowaniem fizycznym na wyprawę,
- poprowadzenie całej grupy podczas wycieczki/ spaceru,
- historie i informacje nt. terenu, po którym porusza się grupa,
- wspólne rozmowy przy gorącej kawie, która w górach smakuje najlepiej.
OPIEKUN DODATKOWY
Jeśli uczestnik wymaga opieki dodatkowej (w formie 1:1), potrzebuje pomocy w czynnościach dnia codziennego i poruszaniu się w terenie, może zabrać ze sobą OPIEKUNA, który jest osobą pełnosprawną.
Opiekun musi, podobnie jak uczestnik, opłacić udział w obozie oraz zaakceptować wszystkie jego warunki, regulamin, a także posiadać wyposażenie opisane poniżej.