Winter Mountain Camp 2022

31 Stycznia 2022, 16:00 (Poniedziałek) - 5 Lutego 2022, 16:00 (Sobota)

Międzygórze

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Harmonogram

Informacje zamieszczone na tej stronie mają charakter informacyjny. Harmonogram może zostać zmieniony pod wpływem panujących warunków i możliwości grupy.

Dzień 1 - ZBIÓRKA
Od początku będzie na Was czekać wspaniała górska przygoda. Wyruszcie z domów i ustawcie GPS na Międzygórze, do którego powinniście przybyć około godziny 16.00. Rozglądajcie się dookoła, bo już na tym etapie przeniesiecie się do bajecznej górskiej miejscowości, przypominającej tę z alpejskich pocztówek.

Dzień 2 i 3 - MIĘDZYGÓRZE
Międzygórze nazywane jest Małą Szwajcarią i architektoniczną perłą Sudetów. Spacer po tej pięknej wsi przywodzi na myśl podróżowanie po czasach z minionej epoki. Perełki architektoniczne w postaci fantastycznych willi, znajdujących się głównie w centrum, sprzyjają poznawaniu okolicy (zwłaszcza w zimowej aurze!), a także pozwalają poczuć prawdziwie sanatoryjny klimat. Wyobraźcie sobie, jak będzie tu smakować herbata tuż po powrocie ze spaceru! A miejsc do spacerowania nie zabraknie - okolice Wodospadu Wilczki to tylko jeden z przykładów.

Każdego dnia pokonamy około 10 km pieszo, przyglądając się atutom architektonicznym, przyrodniczym oraz… kulinarnym Międzygórza.

Dzień 4 - CZAS RUSZYĆ W GÓRY
Tego dnia wstaniemy rano, zapakujemy nasze bagaże do samochodu, który zawiezie je wprost do miejsca naszego kolejnego noclegu, a my z najpotrzebniejszym sprzętem wycieczkowym udamy się pieszo w trasę do Schroniska im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku. (link: http://www.schroniskonasniezniku.eu/).

Trasa wieść będzie przez piękne leśne drogi, a jej długość wyniesie około 6-8 km. Na koniec zatrzymamy się w schronisku, gdzie przy ciepłych napojach i pysznym jedzeniu wymienimy się emocjami, sudeckimi historiami i przygotujemy się na atak szczytowy kolejnego dnia.

W schronisku liczyć możemy na pokoje wieloosobowe z pościelą, łazienki i toalety są dostępne na korytarzu. Śniadania i obiadokolacje będziemy organizować, posiłkując się schroniskowym przepysznym menu.

Dzień 5 - SZCZYT ŚNIEŻNIKA

Na ten dzień przygotowywaliśmy się od początku. To dzisiaj rano, opuszczając schronisko, ruszymy na sam szczyt jednej z najpiękniejszych gór w Polsce - Śnieżnika, którego wysokość wynosi 1423 m n.p.m.

Informacja przy schronisku mówi, że od wierzchołka dzieli nas około 20 minut. To prawda. My jednak, jako eksploratorzy, zawędrujemy nieco dalej. Po czeskiej stronie możemy Wam zagwarantować spotkanie ze... słoniem. Czy uda nam się jednak spotkać kozicę? Tego nie wiemy! Ale wspólnie udamy się w miejsce, gdzie często można je zobaczyć. Po wędrówce pełnej wrażeń, której trasa wyniesie około 10 km, ponownie zatrzymamy się na noc w schronisku.

Dzień 6 - OSTATNIE ZIMOWE HERBATY I POWRÓT DO DOMU

W sobotę opuścimy schronisko i ruszymy w drogę powrotną do domu. Jeśli pogoda, a także warunki będą nam sprzyjały, wspólnie udamy się jeszcze na czeską ścieżkę w chmurach.